Twórz mapę street artu w KRK >>>

Wiesz, co to foursquare?

To serwis, który umożliwia meldowanie się w miejscach, tworzenie miejsc, zamieszczanie ich fotek i opisów - przy użyciu smartfona. KResKi to projekt, który wykorzystuje foursquare, aby tworzyć mapę street artu w Krakowie.

Jak wziąć udział?

To proste - idź na spacer ze znajomymi, zabierając telefon lub aparat :)

Jeśli masz smartfona - ściągnij stąd aplikację foursquare, a potem chodząc po mieście dodawaj miejsca, w których znajdziesz street art, murale, graffiti itp. - koniecznie zamieszczając także ich zdjęcia. Następnie dodaj je do foursquare'owej listy "Street Art w Krakowie: Graffiti, Murale, KResKi" - i nie zapomnij wcisnąć "follow".

Jeśli nie masz smartfona, ale masz zdjęcia i znasz adresy dzieł street artu w Krakowie - skorzystaj z przycisku "DODAJ KRESKI" - powyżej (u góry tej strony, pod logo). Wgraj zdjęcie i podpisz, gdzie zostało zrobione. Reszta, czyli umieszczenie zdjęć i adresów w odpowiednim miejscu w foursquarze, należy do nas.

Co potem?

To, co znajdzie się na liście wrzucamy na bloga oraz na facebook, twitter i pinterest projektu. Niech widzą.

Po co?

Bo kultura to nie formalina, a street art to też dziedzictwo narodowe! I dla zabawy (pomyśl o tych turystach na EURO 2012 - zobaczą ile w KRK KReseK!).

 

  1. allysonclewis zreblogował(a) to od kreski i dodał(a):
    ul. Karmelicka
  2. kreski opublikował(a) to